Juhendid

Dartsi ABC

Noolevarustuse ABC

Lae alla meie PDF õpetus:

Noolelaua paigaldus

Erinevad mängud

x01

Ăśks populaarsemaid noolemänge on “301”, “501” ja teised “x01” suurema algsummaga mängud.
Nii 301 kui ka 501 mängude põhimõtteks on iga viskega algsummast punkte alla lahutada. Mängu võitjaks osutub mängija, kes saab oma punktid esimesena täpselt nulli.

PĂ•HILISED REEGLID NOOLEMĂ„NGUS

  1. Iga mängu alustatakse 301 (501) punktist. Mängu mõtteks on algsummast punkte lahutada ja iga järgneva viske järel lahutada punktid järgi jäänud summast. Mänge 301 ja 501 mängitakse tavaliselt individuaalselt kahe mängija vahel. Võistkondlikult mängides tuleks alustada suuremast algsummast, kas 501, 701 või 1001 sõltumata võistkonna suurusest.
  2. Turniiridel alustatakse mänge tavaliselt otsealgusega (open in) ehk ükskõik milliste punktidega. On ka alternatiiv. Mängu võib alustada ka suvalise duubliga (doubel in).
  3. Mängu võitjaks on mängija, kes jõuab oma punktidega esimesena täpselt nulli.
  4. Kui mängu lõpuks on valitud duubel-lõpp (double-out), siis osutub võitjaks mängija, kes saab oma punktid duubliga või keskusega täpselt nulli
  5. Keskust (bulleyes) loetakse duubel 25-ks (50)
  6. Kui viske summa on suurem, kui vaja täpselt nulli saamiseks, siis jäävad punktid samaks, kui olid enne viimase ringi viset.
  7. Iga mängu kutsutakse “etapiks”. Kolm etappi moodustavad matši ja lõplikuks võitjaks on mängija, kes lõpetab esimesena 2 etappi (kolmest parem). Matši võib pidada ka rohkemate etappidega.

MÄRKUSED: Kui mängitakse individuaalvõistlus kahe mängijaga, siis mängu 301 alustatakse duubliga (double-in) ja 501 otsealgusega (open-in).

DUUBEL-LĂ•PU TABEL
Duubel-lõpu tabelis on võimalikud variandid mängu lõpetamiseks duubliga või kui punktisumma on selline, et võimaldab kolme noolega lõpetada. Alljärgneva tabeliga on soovitav tutvuda täiustamaks ja lihtsustamaks oma mängu võistluspinges.

OTSE-LĂ•PU TABEL
Siit tabelist leiate võimalikud variandid, kui mängusüsteem ei nõua duubel-lõppu,
kuidas lõpetada mäng kolme või vähema noolega, kui punktisumma seda võimaldab.

KES ALUSTAB MĂ„NGU?
Mängu alustab see, kes tabab ühe noolega kõige lähemale keskusele. Kes esimesena aga keskust viskama hakkab, selgub loosiga. Kuigi ka mängu alustajat võib loosiga välja selgitada. Tavapärane reegel on ka see, et järgmist mängu alustab eelmise mängu kaotaja. Samas võib mänge alustada ka korda mööda.

Mängu tabelid on saadaval siin:

Cricket

Mängu tabelid on saadaval siin:

Bob24

Mängu tabelid on saadaval siin:

Tulekul

Killer

Mängu tabelid on saadaval siin:

Halve It

Mängu tabelid on saadaval siin:

Kus saab mängida?